Transport kontenerowy - informacje

PSPD nie było organizatorem protestu przed DCT Gdańsk

W związku z licznymi zapytaniami wyjaśniamy, że Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych nie było organizatorem protestu przewoźników kontenerowych w dniu 13 listopada br. Organizatorami oraz uczestnikami protestu, a później negocjatorami w rozmowach z DCT była grupa  przewoźników niezadowolonych z dokonanych zmian w systemie awizacji.

Czytaj więcej

Niedługo otwarcie pierwszego parkingu buforowego w gdańskim porcie

Pod koniec roku u zbiegu ul. Śnieżnej i Handlowej rozpocznie działalność pierwszy parking buforowy w gdańskim porcie przeznaczony wyłącznie dla pojazdów ciężarowych. Na parkingu znajdzie się miejsce dla 63 pojazdów ciężarowych oraz poczekalnia i budynek sanitarny z prysznicami i toaletami.

Czytaj więcej

Komunikat GCT z 19.09.2018r.

W związku z pracami wykonywanymi przez firmę OPEC Gdynia, GCT informuje, że w terminie 22.09-23.09.2018r. nastąpią utrudnienia w ruchu na ulicy Gołębiej (ruch wahadłowy). Należy zachować szczególną ostrożność.

Czytaj więcej

Relacja ze spotkania przewoźników kontenerowych (zebranie 19.09.2018r.)

W dniu 19.09.2018r. w siedzibie PSPD odbyło się spotkanie przewoźników kontenerowych z kierownictwem trójmiejskich terminali kontenerowych DCT, BCT, GCT oraz Wojewódzkim Inspektorem ITD w celu omówienia spraw związanych z obsługą firm transportowych jak i ostatnich zmian w ustawie o transporcie drogowym, dotyczących przewozu kontenerów.

Czytaj więcej

Sspotkanie z kierownictwem trójmiejskich terminali kontenerowych DCT, BCT, GCT oraz Wojewódzkim Inspektorem ITD

Zapraszamy na spotkanie z kierownictwem trójmiejskich terminali kontenerowych DCT, BCT, GCT oraz Wojewódzkim Inspektorem ITD w celu omówienia spraw związanych z obsługą firm transportowych jak i ostatnich zmian w ustawie o transporcie drogowym, dotyczących przewozu kontenerów.

Czytaj więcej

Rozpoczyna się budowa parkingu buforowego w Porcie Gdańsk

Już niedługo u zbiegu ulic Śnieżnej i Handlowej powstanie parking dla samochodów ciężarowych. Inwestycja spowoduje poprawę płynności i lepszą koordynację ruchu w Porcie.

Czytaj więcej